28 maja o 17:30 odbędzię się kolejy spacer historyczny prowadzony przez Krzysztofa Smętkiewicza. Tym razem zabierze nas w podróż po Giszowcu 

Poznacie historię powstania Giszowca – jak doszło do budowy i skąd wziął się pomysł na właśnie taki jego kształt. K. Smętkiewicz opowie o tytułowej postaci – Antonie Uthemannie i architektach Emilu i Georgu Zillmannach; o tym, jak wyglądało życie mieszkańców Giszowca przed stu laty – w tym celu spacer odbędzie się kilkoma uliczkami z zachowaną dawną zabudową, z wejściem do Izby Śląskiej, gdzie odtworzono tradycyjne wyposażenie górniczego mieszkania. Spacerowicze „odkryją” też, co (i kto) łączy Giszowiec z Vincentem van Goghiem i co robili tu Amerykanie.

Krzysztof Smętkiewicz – urodził się 38 lat temu, a od ośmiu zajmuje się zawodowo oprowadzaniem wycieczek po Katowicach i województwie śląskim. Absolwent geografii na Uniwersytecie Śląskim, pasjonat podróży, wszystkiego co wiąże się z górami, a także historii regionu. Sam o sobie mówi, że jego przewodnickim konikiem jest architektura modernistyczna lat 20. i 30. oraz przemiany, jakim podlegało miasto w biegu swojej historii.

Pełny program spacerów historycznych dostępny TUTAJ

Projekt jest dofinansowywane z budżetu Miasta Katowice

Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Liczba miejsc została wyczerpana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *