Zapraszamy do zapoznania się z działaniami Fundacji z Pasją. Zdjęcia z wydarzeń można zobaczyć w galerii.

Styczeń 2020:

• 28. Finał WOŚP; Zorganizowaliśmy sztab finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szopienicach. Suma zebrana przez wolontariuszy: 24978,16 zł suma sztabowych puszek stacjonarnych: 4056,60 zł, kwota z aukcji allegro: 7147 zł.
  •  warsztaty teatralne.

Grudzień 2019:

• piszemy wnioski na przyszły rok.

Listopad 2019:

• pokaz spektaklu pt. „Swinarski IN.SPIRIT” w ramach projektu Teatrogranty współfinansowanego przez Instytucję Kultury Katowice Miasto Ogrodów.
  • jesteśmy na spotkaniu w empik poświęconemu książce „Będzie skandal. Autoportret Kazimierza Kutza”.
  • jesteśmy w Szopienicach na otwarciu muralu upamiętniającego Kazimierza Kutza.

Październik 2019:

• premierowym spacerem „Żydowskie Katowice” zakończyliśmy drugą w 2019 roku edycję spacerów historycznych po Katowicach.

Wrzesień 2019:

• druga w tym roku edycja spacerów historycznych po Katowicach.

Sierpień 2019:

Lipiec 2019:

Czerwiec 2019:

• zorganizowaliśmy dwa spacery historyczne: Szopienice szlakiem Kazimierza Kutza i spacer historyczny po Szopienicach.
  • zakończenie warsztatów teatralnych dla dorosłych.
  • zakończenie pierwszej edycji spacerów historycznych w 2019 r.

Maj 2019:

• zorganizowaliśmy sześć spacerów historycznych: Historia żydów, katolików i ewangelików w Szopienicach, Szopienice śladami Kazimierza Kutza, Giszowiec – w ogrodzie radcy Uthemanna, Dąbrówka Mała sprzed stu laty, Nikiszowiec wg Zillmanów, Ewangelicy w Katowicach.
  • warsztaty teatralne dla dorosłych.
  • współorganizujemy V edycję Nocy Muzeów w Szopienicach.

Kwiecień 2019:

• warsztaty teatralne dla dorosłych.
  • przygotowania do spacerów historycznych.

Marzec 2019:

• warsztaty teatralne dla dorosłych.
  • przygotowania do spacerów historycznych.

Luty 2019:

Styczeń 2019:

• 27. Finał WOŚP; Zorganizowaliśmy sztab finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szopienicach. Suma zebrana przez wolontariuszy: 23 323,48 zł, suma sztabowych puszek stacjonarnych: 2 974,69 zł, kwota z aukcji allegro: 6217,51 zł.

Grudzień 2018:

• Spróbujmy to jeszcze raz! – pokaz etiud w ramach warsztatów teatralnych. WIĘCEJ

Listopad 2018:

• zorganizowaliśmy wykład historyczny: „Rok 1918: Tereny Szopienic i Roździenia a niepodległa Polska”.

Październik 2018:

• ruszają warsztaty teatralne dla dorosłych.

Sierpień 2018:

• rozpoczynamy remont biura.

Lipiec 2018:

• zorganizowaliśmy spacer historyczny: „Szopienice śladami Kazimierza Kutza”.

Czerwiec 2018:

• finał warsztatów teatralnych w MDK Szopienice-Giszowiec zakończony premierą spektakli: „W książkowej krainie” (grupa młodsza) oraz „Królowa i bal” (grupa starsza).

Maj 2018:

• współorganizujemy IV edycję Nocy Muzeów w Szopienicach. Zobacz [FOTORELACJĘ]

Kwiecień 2018:

• wydaliśmy pierwszy numer „Miesięcznika Roździeńskiego”.

Marzec 2018:

• spektakl „Mikrodramaty” w Teatrze ŚwiętochłOFFice,
  • spektakl „Mikrodramaty” na XI Tyskim Festiwalu Monodramów MOTYF,

Luty 2018:

Styczeń 2018:

• premiera „Mikrodramatów” w SCK – Park Tradycji,
  • 26. Finał WOŚP; W zbiórce wzięło udział 50 wolontariuszy. Deklarowana kwota zebrana przez wolontariuszy: 13494,35 zł, kwota z licytacji Allegro WOŚP: 13709,58 zł.

Grudzień 2017:

• przygotowania do 26. Finału WOŚP.

Listopad 2017:

• przygotowania do 26. Finału WOŚP.
  • na zaproszenie parafii ewangelickiej w Katowicach, prezes naszej fundacji opowiadał o projekcie realizowanym na cmentarzu ewangelickim w Szopienicach i historii ewangelików w Roździeniu i Szopienicach.

Październik 2017:

• prapremiera „Mikrodramatów” w Starej Scenie.

Wrzesień 2017:

w opracowaniu!

Sierpień 2017:

• zorganizowaliśmy spacery historyczne: Historia żydów i katolików w Szopienicach, Dzieje parafii ewangelickiej w Roździeniu-Szopienicach oraz Szopienice śladami Kazimierza Kutza,
  • współorganizowaliśmy „SzopArt.

Czerwiec-Lipiec 2017:

• od maja do lipca realizowaliśmy projekt „EDU/AKCJA„.

Maj 2017:

• rozpoczynamy projekt „EDU/AKCJA„.
  • współorganizujemy III edycję Nocy Muzeów w Szopienicach. Zobacz [FOTORELACJĘ]

Kwiecień 2017:

• współorganizujemy II Akcję sprzątania przy Hubertusie.
  • odnaleźliśmy nagrobek przedwojennego naczelnika gminy Roździeń – Ludwiga Mimietza. Zobacz co z tego wynikło [LINK]

Styczeń 2017:

• Zorganizowaliśmy sztab 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szopienicach. Zebraliśmy: 9438,49 zł (wolontariusze), 4791,31 zł (aukcje WOŚP Allegro).

Grudzień 2016:

Październik-Listopad 2016:

• Przez dwa miesiące prowadzimy warsztaty teatralne „PSTRO”, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Wrzesień 2016:

• złożyliśmy wniosek o mikro-grant do Instytucji Kultury Miasta Katowice na projekt warsztatów teatralnych „PSTRO”. Udało się otrzymać dofinansowanie! 🙂

Sierpień 2016:

• zostajemy nowym wydawcą portalu Szopienice.ORG.

Czerwiec-Lipiec 2016:

• prowadzimy prace porządkowe na cmentarzu ewangelickim w Szopienicach.

Maj 2016:

• współorganizowaliśmy II edycję Nocy Muzeów w Szopienicach.

Kwiecień 2016:

• współorganizujemy I Akcję sprzątania przy Hubertusie.
  • rejestracja w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód.