10 lipca o 18:00, odbędzię się ostatni spacer historyczny. Tym razem w podróż po Giszowcu zabierze nas Krzysztof Smętkiewicz.

Spacerowicze poznają historię powstania Giszowca – jak doszło do budowy i skąd wziął się pomysł na właśnie taki jego kształt. K. Smętkiewicz opowie o tytułowej postaci – Antonie Uthemannie i architektach Emilu i Georgu Zillmannach; o tym, jak wyglądało życie mieszkańców Giszowca przed stu laty – w tym celu spacer odbędzie się kilkoma uliczkami z zachowaną dawną zabudową, z wejściem do Izby Śląskiej, gdzie odtworzono tradycyjne wyposażenie górniczego mieszkania. Spacerowicze „odkryją” też, co (i kto) łączy Giszowiec z Vincentem van Goghiem i co robili tu Amerykanie.

Krzysztof Smętkiewiczurodził się 37 lat temu, a od siedmiu zajmuje się zawodowo oprowadzaniem wycieczek po Katowicach i województwie śląskim. Absolwent geografii na Uniwersytecie Śląskim, pasjonat podróży, wszystkiego co wiąże się z górami, a także historii regionu. Sam o sobie mówi, że jego przewodnickim konikiem jest architektura modernistyczna lat 20. i 30. oraz przemiany, jakim podlegało miasto w biegu swojej historii.

Liczba miejsc została wyczerpana! Zapraszamy do zapisów na listę rezerwowych: kontakt@fundacjazpasja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *