Po 12 spotkaniach i 24 godzinach pracy w połączeniu z ogromną wyobraźnią i niespożytą energią uczestników powstał spektakl, który swoją premierę miał 2 grudnia o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury Szopienice – Giszowiec przy ul. Hallera 28

„PSTRO” poruszyło bardzo aktualny temat lęku przed nieznanym, nowym, innym, który prowadzi do samotności, paradoksu życia, pychy i próżności człowieka. Walka ze zbliżającą się nieznaną szarością stała się impulsem do działań i początkiem wejścia w efemeryczny świat spektaklu, w którym zasady z życia codziennego zostały zastąpione splotem połączeń przyczynowo-skutkowych odpowiadającym nadrealizmowi, dla którego głównym celem było wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej. Jedynym rozwiązaniem okazało się oderwanie od rzeczywistości i niepohamowana fantazja uwolniona od zasad logiki. W spektaklu odnaleźć można było także niesamowity humor, ironię, błyskotliwość, wszech otaczający oniryzm, a przede wszystkim relacje międzyludzkie, które okazują się najważniejszą wartością życia.

Produkcja teatralna Fundacji z Pasją zakończyła się pomyślenie. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, która nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy projektu wyrazili ogromny żal spowodowany zakończeniem projektu i dziękowali za wspaniałą organizację.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i również mamy nadzieję, iż uda się nam kontynuować ten projekt w przyszłości.

One thought on “Fotorelacja z premiery spektaklu „PSTRO”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *