31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia 2023 r. Jak co roku organizujemy razem ze Stowarzyszeniem W Kręgu Natury i Parafią Ewangelicką w Szopienicach sztab.

Jak się zarejestrować?

Zostań wolontariuszem 31. Finału WOŚP i zagraj z nami 29 stycznia 2023 r. W naszym sztabie można zarejestrować się wyłącznie online. Na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl zakładamy konto (jeśli kwestowaliśmy w poprzednich latach wystarczy się zalogować na stare konto), samodzielnie uzupełniamy formularz zgłoszeniowy i wybieramy sztab nr 3666 – Fundacja z Pasją, Katowice.

Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Pamiętaj! Dane na tym etapie muszą być podane osoby pełnoletniej! Jeśli jesteś opiekunem prawnym, konto rejestrujesz na swoje dane, nie wolontariusza. Dane niepełnoletniego wolontariusza opiekun będzie dodawał w dalszych krokach.

Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – zostaniesz poinformowany o decyzji Sztabu mailowo lub w zakładce „Wiadomości” na swoim koncie iWolontariusza.

Pamiętaj, że nasz Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Zanim jednak przystąpisz do działania, zapoznaj się z regulaminem wolontariusza.

sztabGdzie znajduje się sztab w Szopienicach?

Nasz sztab znajduje się w budynku świetlicy środowiskowej działającej przy parafii ewangelickiej w Szopienicach. Idąc ulicą Bednorza, należy kierować się w kierunku kościoła ewangelickiego, następnie dojść do budynku plebanii przy numerze 20 i wejść w plac. Poniżej zaznaczyliśmy lokalizację na mapie:


Wyświetl większą mapę

Kiedy otrzymam puszkę i identyfikator?

Puszkę wraz z identyfikatorem otrzymasz na spotkaniu w sztabie, które odbędzie się dzień przed finałem, tj. 28 stycznia 2023 r. o godz. 10:00.

Jak wygląda Twoja praca w dniu Finału?

Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza, jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Pamiętaj! Zbierasz pieniądze tylko i wyłącznie w dzień Finału tj. 29 stycznia 2023 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej.

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *