Wspieraj kulturę na Śląsku i przekaż swój 1% podatku.
Dzięki Wam dotychczas zorganizowaliśmy:
➡️ ponad 30 spacerów historycznych po różnych dzielnicach Katowic
➡️ kilka edycji warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych
➡️ koncerty muzyki alternatywnej oraz klasycznej
➡️ liczne spotkania i wykłady
➡️ oraz jesteśmy wydawcą gazety Miesięcznik Roździeński

Zostaw swój 1% u siebie!
Działamy na Śląsku, z głównym ukierunkowaniem na wschodnie dzielnice Katowic, w tym: Szopienic, Janowa, Giszowca, Nikiszowca, Dąbrówki Małej i Burowca. Jednakże odbiorcami naszych działań są osoby nie tylko z Katowic, ale z ościennych miast takich jak: Mysłowice, Sosnowiec, Bytom, Gliwice, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Zabrze, Ruda Śląska, Bobrowniki, Dąbrowa Górnicza oraz Kraków (!)
W naszych planach jest ciągły rozwój i poszerzanie grona odbiorców wszystkich dotychczasowych działań jak również kilka nowych projektów. Jednym z nich jest uruchomienie miejsca spotkań sympatyków lokalnej historii w formie klubu oraz pobudzenie do życia przestrzeni, która niedawno otworzyła się w Szopienicach. Mowa tu o Scenie Kameralnej przy ulicy Bednorza w Szopienicach. Chcemy zorganizować cykl koncertów, spektakli dla dzieci i nie tylko, spotkań i słuchowisk. To wszystko może się wydarzyć – dzięki Wam!

Jak przekazać 1%?

Wypełniając roczne zeznanie podatkowe PIT wpisujemy: Numer KRS: 0000 215 720 Cel szczegółowy 1% : FUNDACJA Z PASJĄ. Pomocne będzie także wypełnienie pola „Wyrażam zgodę” : X

Kto może przekazać 1% podatku?

(PIT 37) osoby fizyczne, emeryci i renciści, (PIT 28) ryczałtowcy, (PIT 36) przedsiębiorcy, (PIT 36L) przedsiębiorcy “liniowcy”, (PIT38) gracze giełdowi, (PIT 39) osoby, które sprzedały nieruchomość, (PIT-CFC) osoby posiadające udziały lub akcje zagranicznych spółek kontrolowanych, (PIT-OP) oświadczenie mogą wypełnić ci emeryci lub renciści, którzy dostali od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A, a chcą przekazać 1 proc. podatku dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

Gwarancją otrzymania wpłaty jest wypełnienie deklaracji wyłącznie w sposób wskazany we wzorze stanowiącym wycinek formularza PIT. W przypadku błędnego wypełnienia lub niewypełnienia rubryk 137 i 139 wsparcie nie zostanie uwzględnione. Rubryki 140 i 141 są opcjonalne.