Ostatni spacer z tej serii zakończy się drugą wizytą na szlaku wybitnego reżysera z Szopienic. W trakcie tego spaceru postaramy się podążać śladami Kazimierza Kutza, zwiedzając zwłaszcza te miejsca, które zostały utrwalone na kartach „Piątej strony świata”. Odwiedzimy Ogród Dworcowy, gdzie mieszkał reżyser, kościół ewangelicki w którym nagrywał sceny do swoich filmów oraz przypomnimy miejsca ważne dla Kutza .

Spacer poprowadzi Daniela Dylus – nauczycielka języka polskiego w VI LO im. Jana
Długosza. Do jej głównych zainteresowań należy: historia języka polskiego na Śląsku, dialektologia, język religijny oraz dzieje Szopienic. Autorka publikacji pt.: „Polszczyzna w działalności Kościoła katolickiego na terenie Wielkich Katowic (do 1922 roku)”.

Spacer odbędzie się 14 czerwca o godz. 17.30. Miejsce zbiórki zostanie podane mailem i smsem.

Pełny program spacerów historycznych dostępny TUTAJ

Projekt jest dofinansowywane ze środków Miasta Katowice

Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz.