Zapraszamy na pierwszą wędrówkę w tym roku. W trakcie spaceru postaramy się podążać śladami Kazimierza Kutza, zwiedzając zwłaszcza te miejsca, które zostały utrwalone na kartach „Piątej strony świata”. Odwiedzimy Ogród Dworcowy, gdzie mieszkał reżyser, kościół ewangelicki w którym nagrywał sceny do swoich filmów oraz przypomnimy miejsca ważne dla Kutza jak np. nieistniejąca już hala HKS, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki teatralne.

Spacer poprowadzi Daniela Dylus – nauczycielka języka polskiego w VI LO im. Jana
Długosza. Do jej głównych zainteresowań należy: historia języka polskiego na Śląsku, dialektologia, język religijny oraz dzieje Szopienic. Autorka publikacji pt.: „Polszczyzna w działalności Kościoła katolickiego na terenie Wielkich Katowic (do 1922 roku)”.

Spacer odbędzie się 10 lipca o godz. 17.00. Miejsce zbiórki zostanie podane mailem.

Imię i nazwisko*

Adres e-mail*